Оновлена модель KOVI 250 LITE
Нижче ми позначимо ті метаморфози, які вже сталися з моделлю Lite 2021 з нашої власної ініціативи. Однак біля витоків всіх змін знаходяться саме ті користувачі та власники, які ділилися враженнями, повідомляли про недоліки, інформували нас про варіанти удосконалень, допомагали нам більше не словом, а слушними пропозиціями. Тому ми не будемо втомлюватися Вам дякувати і не буде зупинятися на досягнутому.
Ну тепер трохи по суті. Отже, що змінилося в моделі Kovi Lite 2021:
1. Двигун. Тепер на моделі встановлений двигун Zongshen ZS172FMM-А з шестиступінчастою коробкою передач і балансувальним валом. Потужність залишилася незмінною. А ось конструкція значно змінилася. Шоста передача в коробці зумовить можливість пересуватися швидше без надмірної накрутки оборотів, а тим хто вирішить обзавестися і встановити задню зірку на 43 буде ще простіше і зручніше досягати більшого значення. Швидкість. У свою чергу балансувальний вал у новому агрегаті на швидкості понад 50 позбавить ноги і п'яту точку від сверблячки, яка не приносила задоволення після 30-ти хвилинної їзди на версіях з попереднім мотором.
Новий агрегат залишився, як і раніше, "низовим" з максимумом крутного моменту в нижньому та середньому регістрі. Працює він разом з карбюратором Nibbi Racing PE28. Встановлення та перевірка PWK-шної тридцятки не призвела до явних та значних покращень. А на PE28 вдалося досягти оптимальних налаштувань. Проте ми продовжуватимемо експерименти та дослідження у цьому питанні. Ще залишилося кілька ідей та варіантів, які ми продовжимо перевіряти на практиці. Але карбюратор FCR MX на Lite встановлювати не будемо - в цьому просто немає сенсу ні з точки зору значного поліпшення тягово-динамічних характеристик, ні з точки зору грошей за карб на лайт-версії. Але ми не проти свіжих ідей. Якщо у кого з Вас є експериментальні зразки та практичний вдалий досвід з іншим органом системи харчування – ми відкриті для думок, діалогу та співпраці.
Сам двигун Ви поки не побачите на жодній з подібних моделей ні в Україні, ні в країнах сусідах. Він справді новий, хоча зроблений на базі відомого Вам і нам 172-го. Однак, перш ніж він дістався до KOVI, ми уважно послухали відгуки не тільки інженерів Zongshen, які тестували його та випробовували досить довго (не менше року), але й тих, хто вже трохи раніше почав використовувати його на мотоциклах серії ендуро. Їхні міркування та висновки говорять про те, що ті удосконалення однозначно пішли на користь. Мотор нічого не втратив, а лише придбав те, чого очікували від нього. До речі, завдяки застосуванню при виготовленні площини картера та бічних кришок сплаву алюмінію та магнію, а також відсутності валу кікстартера та змінену конфігурацію шестерень маса нового двигуна не збільшилася. Він важить ті ж 32 кг, які і у двигуна першої генерації, який позбавлений балансу і повинен був бути легшим за вагою.
Послідовно позначимо, що в даній модифікації вал кікстартера відсутній, тому що через наявність шестерень 6 передачі. інтегрувати його в двигун неможливо. Немає місця. Проте ми вважаємо, що в цьому немає проблеми. Причина такої думки очевидна – у старому двигуні заводна лапка була розташована невдало. У складеному стані вона могла упиратися в гомілку, а у функціональному - взаємне розташування самого важеля та опорної підніжки змушувало відгинати останню, щоб відвести кік вниз для подальшого прокрутки. Якщо з першого разу не вдалося, цю маніпуляцію доводилося знову повторювати. Це явно незручно. Ми намагалися підібрати іншу геометрію важеля. Але все одно він би не зміг розміститися так, як потрібно. Тому з новим мотором або стежте за станом АКБ або не катайтеся на самоті - якщо посадите батарею, можна друга використовувати як "штовхач"))). До речі, батарея на нинішніх моделях вже інша - краще, від колишньої ми відмовилися. Замало було 4 а/h.
2. Ми заштовхали "сиську" всередину (трохи сленгу). Мова про половинку 8,4-літрового бака, яка в моделях минулого року надто вже виступала назовні. Звичайно кмітливі хлопці навчилися це виправляти за допомогою будівельного фена. Проте не всі такі експерименти закінчувалися позитивно. Тож обійти це увагою ми не могли. Що вийшло – дивіться на фото. Тепер краще.
3. Удосконалили конструкцію заднього гальмівного супорта. Напрямний стрижень, який проходить крізь фіксуючі отвори на фрикційних накладках, тепер не закручується шестигранником, а фіксується шплінтом. Дуже просто зняти його та витягнути колодки. Для цього не потрібно знімати супорт. Зручно буде мити вузол і витягувати накладки для очищення у разі забруднення або необхідності заміни.
4. Кермо IGP конструкції "труба у трубі" (twin wall) тепер і в базових версіях. Ну тут і казати нічого. Хороше кермо, кажуть ті, хто катає на PROшках. Тому ми подумали, що кермо має бути добрим на всіх мотоциклах.
5. Змінився форм-фактор повітряного фільтра. Площа поверхні нового їжака більша ніж у колишнього варіанту. Тобто пропускна здатність трохи краща. Перевіримо на ділі.
6.Змінено конфігурацію важеля зчеплення. Його збільшена довжина і лінія вигину не заважатиме повноцінному вичавленню зчеплення. Він не впирається в блок перемикачів та дозволяє відрегулювати хід важеля під довжину долоні. А ще змінився і важіль заднього гальма. Раніше він був надто близько розташований до правої кришки двигуна. А зараз його становище зручніше для управління. Фото відразу з процесу збирання.
Про їздові враження, швидше за все, незабаром повідають майбутні власники. Ми також намагатимемося висловити свою думку в найближчому майбутньому.
ЗА ТРАДИЦІЄЮ, НИЖЧЕ ПО ТЕКСТУ МИ ЗАЛИШУЄМО ВЕСЬ МАТЕРІАЛ, ЯКИЙ ГОТУВАЛИ ЗА МОТОЦИКЛОМ ЩЕ ДАВНО, НА МОМЕНТ ЙОГО ПОЯВИ В ПРОДАЖІ. МОЖЛИВО КОМУ БУДЕ ЦІКОВО ВІДСЛІДЖУВАТИ ЕВОЛЮЦІЮ.
Модель KOVI, яку Ви бачите на фото це версія LITE, проте вона виконана у варіанті дуже близької зовнішньої схожості з оригіналами від марки KTM. У цьому полягає візуальна відмінність двох версій. Однак є й деякі інші елементи, які ми вирішили втілити у життя на цьому мотоциклі Ми опустимо технічну передмову (до речі, вона докладно викладена на сусідній сторінці про опис моделі Lite зовнішньою подобою Husqvarna), а зупинимося на відмінних елементах цієї модифікації. Рама KOVI LITE з позначенням у назві «KT» пофарбована у яскраво-жовтогарячий колір. Кронштейни кріплення двигунів до рами мають профільовану форму та збільшений по довжині сполучний зварний шов у дотику до рами – спеціально щоб повністю виключити можливу появу тріщин або обрив кріплення за жорстких умов їзди або падіння.
Задній підрамник у цій версії виконаний з алюмінієвих кронштейнів та розтяжок. Він важчий трохи, ніж варіант на побратимі, виконаний з матеріалу ПОЛІПРОПИЛЕНИЙ 1500J*, але забезпечує спрощений доступ до проводки без необхідності демонтажу бічних частин. Пластикові деталі всього обважування на цій версії виконані також із поліпропілену 90, проте вони виготовлені відразу в оранжевому кольорі. А зверху покриті спеціальним поліефірним лаком. Взагалі це не нова технологія, але на мотоциклах вона поки що рідкість, а на китайській мототехніці зовсім на диво – «дороговастенько» тому що. Основна перевага покриття в тому, що його застосовують на поверхнях, які піддаються максимальному зносу. Поліефірні лаки мають високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання, вологи, а також механічних впливів. Крім цього, саме цей лак утворює дзеркально-глянсову поверхню, яку не здатний утворити інший тип лакового покриття. Навіть незважаючи на те, що деякі елементи мотоцикла можуть значно згинатися в різних площинах - цілісна поверхня покрита таким лаком не тріскається, а зберігає всі властивості. Подивіться на фото – радіус вигину крила ніяк не вплинув на деформацію покриття
Склад лаку багатокомпонентний і твердне він завдяки хімічній реакції між даними компонентами, а не внаслідок вивітрювання розчинника, як у випадках застосування інших типів лаку. Ми вирішили використати такий варіант, щоб зберегти яскравість та ефектність сприйняття кольору навіть через час – сподіваємось, що вийшло.
На цій версії також буде використано вдосконалений тип основних кріплень пластикових частин до рами. Необхідність цього удосконалення полягає в наступному: У тих хто користується мотоциклами активно досить часто виникає потреба в демонтажі бічних панелей. Хтось хтось для миття, хтось для профілактичного огляду, хтось «для підкручування та підтягування» – загалом є таке. Деякі після цього для «більшої впевненості» затягували болти фіксації від душі і цим зусиллям за пару-трійку разів просто могли видавити опорну площину пластику. Потім, звичайно, доводилося колгоспити з шайбами значно більшого діаметру або іншими способами. Тепер все інакше. На фото фіксуюча алюмінієва втулка з обмежувальними та посадковими шайбами. Ці елементи сідають в один отвір у пластиці та забезпечують і збереження разом з довговічністю його та щільність посадки з'єднання з рамою.
Бак. У стандарті на KOVI LITE 250 KT бак збільшеного до 9 літрів об'єму та білого кольору – щоб наочно бачити ступінь заповненості.
Передня фара. Цікава та сучасна. П'ять діодів, корпус з алюмінію та всією площиною працює як радіатор. Полікарбонатне скло – дуже міцне. Вага та компактність – майже як у оригіналу. Світловіддача хороша, тільки потрібно встановлювати його під певним кутом та на певній висоті, щоб не зліпити зустрічних. А ось в умовах коли Ви один їдете в темряві в лісі або в горах - точно порадує яскравістю та світлопотоком.
Попрацювали ми і над глушником. Тепер всі сполучення мають виняткову міцність. У місці з'єднання труби з барило глушника, а також на його протилежній стороні, де розташований стикувальний фланець з приймальною трубою тепер два паралельні обв'язувальні зварювальні шви. Причому другий зварювальний шов виконаний електродами, що не плавляться, в середовищі інертного газу (TIG). Це сучасний метод, який найкращий при зварюванні тонких металевих листів.<
До речі на обох версіях Kovi Lite внутрішній рестриктор (трубка-обмежувач потоку газів) на краю глушника, як і раніше, можна буде витягти, викрутивши фіксуючий гвинт збоку (на фото вже без нього). Звичайно це додасть навантаження на вуха - але тут вже як кому миліше...
Щодо опціону: і ця версія "Лайтухи" (так охрестили модель у народі) тепер буде і із захистом полімерної нового зразка та зі складним алюмінієвим шифтером КПП, який має правильну геометрію – зручну для їзди у мотоботах.
Також ми взяли до уваги побажання власників споріднених моделей із встановлення захисту рук. Вибирали ми з кількох варіантів і за підсумком вирішили не економити, а встановити один із найкращих за якістю та функціональністю варіантів. Тепер це стандартне оснащення моделі.